איך לבחור מסגרות למגנטים

מגנטים לברית

בשעה טובה אתם חוגגים ברית מילה ונולד לכם בן. אין שמחה יותר גדולה מהצטרפות עוד בן משפחה. כמובן שמדובר על שמחה גדולה צריכים לחגוג אותה וגם לתעד את האירוע עם צילום מגנטים לברית. 

בשונה ממה שאתם בטח תקראו בהרבה אתרים אחרים שיסבירו לכם איך לבחור צלם מגנטים, הפעם אני רוצה להסביר לכם מה שבאמת כדאי לדעת על צילום מגנטים לברית מילה ולא רק איך לבחור את מי שיש לו מצלמה טובה, מדפסת משוכללת או שהוא מצלם מגנטים מתקופת האבן.

אני רוצה להסביר את הדברים שהרבה צלמי מגנטים לאירועים לא ידברו עליהם ובטח לא יסבירו לכם את הדברים החשובים באמת שאתם צריכים לדעת בשביל למצוא את מי שיעמוד במשימה בצורה הטובה ביותר. 

מגנטים לברית_640x426
צלם לברית_640x426

צלם מגנטים חייב להיות הצלם של האירוע

הרבה פעמים עולה השאלה האם צלם מגנטים יכול להיות גם הצלם של האירוע שמדובר על ברית מילה. התשובה שלי היא שצלם מגנטים תמיד ובכל מצב חייב לראות את עצמו בתור הצלם של האירוע! אם יש צלם מגנטים שהוא רואה את עצמו בתור עוד אחת מאותן אטרקציות לברית מילה והוא לא רואה את עצמו בתור הצלם של האירוע אז שלא יעשה מגנטים. אולי זה קיצוני להגיד את הדברים האלו, אבל בשונה ממה שהיה פעם שצילום מגנטים לאירועים הייתה נחשבת עוד אטרקציה, היום המציאות היא שצלמי מגנטים צריכים לתת מעצמם הרבה יותר ולפסק גם ערך מוסף ללקוחות שלהם וזה עוד זווית צילום. אני מאמין שצלם מגנטים שלא מספק את הצילום לאירוע ללקוחות שלו אין לו בכלל זכות קיום, הכוונה היא שהוא כן יכול להיות אבל לא לעסוק בתחום של צילום מגנטים ולהוריד את הרמה של הרבה צלמי מגנטים שמשקיעים המון בלקוחות שלהם. 

צלם מגנטים שמכבד את עצמו קודם כל רואה את עצמו בתור צלם ולא בתור אטרקציה. זה שמגנטים לאירועים לא פעם קיבלה את השם שלה "מלכת האטרקציות" יש לזה סיבה והיא כמובן בגלל שמגנטים לאירועים היא באמת האטרקציה המובילה בגלל דבר אחד עיקרי וזה הצילום של האירוע. 

כי בלי הצילום מה שווה אטרקציית מגנטים לאירועים? 

מה שהפך את האטרקציה הזאת להיות האטרקציה ששולטת היום בכל אירוע הוא רק דבר אחד עיקרי וזה בעצם הצילום. בגלל זה, אני אומר שהיום צלם מגנטים חייב להיות הצלם של האירוע ואין בכלל מקום לספק ולשאלה האם הוא יכול או לא יכול לצלם אירוע ברית וגם להפיק מגנטים. מכאן שהדבר הראשון והכי חשוב שצריכים לבדוק לפני שבוחרים צלם מגנטים לכל סוג של אירוע במיוחד ברית מילה חשוב לוודא אם הצלם יכול להתמודד עם צילום האירוע ועם הפקת מגנטים במקביל ורק ככה תבחרו צלם מקצועי.

מיתוסים על צילום מגנטים

יש לא מעט מיתוסים על צילום מגנטים לאירועים שאני רוצה לנפץ לכם, כי תמיד שרוצים למכור לכל צלם מגנטים יש את הדרך שלו, יש אלו שישתמשו בשיטות של הפחדה ויגידו לכם שהצלם בכלל לא יגיע לאירוע, יספרו לכם שהוא שהוא מצלם עקום ועוד לא מעט דברים אחרים. אז במקום לנסות להפחיד אתכם בא לי לתת לכם מידע שבאמת יעזור לכם וכדאי לכם להכיר על תחום המגנטים בשביל שתגיעו עם ארסנל המידע הטוב ביותר לבחירת צלם מגנטים לאירוע ברית מילה שאתם חוגגים.

מגנטים עמידים במים: אחד הדברים שהרבה פעמים ינסו "למכור" לכם על איכות המגנטים הוא שהם עמידים במים. אז קצת סדר חברים, אם ניקח ברזל ונכניס אותו למים הוא יחליד ולא ישרוד. אז איך מגנט שעשוי מדיו ודפי פוטו יכול לשרוד במים ולא להתפרק? אל תהיו תמימים, ברור שיש מגנטים עם חומרי גלם יותר איכותיים אבל מגנט לא עמיד במים והוא יחליד ויתפרק בטח התמונה שיש עליה דיו תימחק ולא תשרוד.

מגנטים עם אחריות לכל החיים: נניח ועכשיו קניתם רכב חדש, הוא עלה לכם מאות אלפי שקלים. לכמה זמן תקבלו אחריות על הרכב? סביר להניח שתקבלו אחריות ל-3-4 שנים או הגבלה של קילומטרים, אז איך אתם רוצים לקבל אחריות לכל החיים על מוצר שאתם משלמים עליו כמה מאות שקלים בודדים? האמת שאם תשלמו לי מה שאתם משלמים על רכב לצילום מגנטים אין לי בעיה לתת אחריות לכל החיים על מגנטים :-). 

שני אנשים שעובדים במקביל: האמת שמספר אנשי הצוות משנה רק באירועים גדולים וגם מעיד באפן ישיר על המקצועיות והביטחון העצמי של אותו צלם מגנטים. אם קיבלתם הצעת מחיר והצלם מגנטים לוחץ על זה שצריכים שני אנשים, זה מעיד שאין לו ביטחון להתמודד לבד עם אירוע (בתנאי שמדובר על אירוע קטן) אבל באירועים קטנים אין שום סיבה שצלם מגנטים שעובד עם ציוד משוכלל ומתקדם לא יכול להפיק לבד מגנטים בכמות שתספיק לכל האורחים. לא תמיד חייבים שני אנשי צוות אלא רק או באירועים גדולים מאוד או באירועים שיש בהם דינמיקה שונה.

דילוג לתוכן